top of page

Van Akdamar Adası Nemrut Krater Gölü Turu

Türkiye’nin doğusuna seyahate hazır mısınız? Rotamız Anadolu kültür mozaiğinin önemli parçalarından Van şehri. Köklü bir tarih, zengin kültürel yapı ve farklı lezzetler sizleri bekliyor.
 

van akdamar nemrut golu tour.png

Van Akdamar Adası Nemrut Krater Gölü Turu

Muradiye Şelalesi, Ahlat Şelçuklu Mezarlığı, Van Kedi Evi

 

Türkiye’nin doğusuna seyahate hazır mısınız? Rotamız Anadolu kültür mozaiğinin önemli parçalarından Van.. Köklü bir tarih, zengin kültürel yapı ve farklı lezzetler sizleri bekliyor.
 

Antalya - Van uçuş

Van Kahvaltısı,

Akdamar Adası 

Konaklama Van / Tatvan

Tatvan

Nemrut Krater Gölü

Ahlat Selçuklu Mezarlığı

Adilcevaz

Muradiye Şelalesi

Konaklama Van

Van - Antalya uçuş

Sizleri neler bekliyor?

Van kahvaltısını duydunuz mu? Tamamen doğal ürünlerden oluşan kahvaltı, Van balı, yoğurt kaymağı, süt kaymağı, yayık tereyağı, otlu peynir, örme peynir, kavut…
 

Van Kedisi Evi, iyi bir yüzücü ve avcı olan bu kedi türünün koruma altına alındığı bu alanda, kedileri sevip besleyebilirsiniz. 

 

Muradiye Şelalesi, Tendürek Dağından doğup burada dökülen sular, her mevsim farklı bir görsel şölen sunuyor.

Ahlat Selçuklu Mezarlığı, dünyanın en büyük Türk - İslam mezarlığı olarak bilinen Selçuklu Mezarlığı açık hava müzesi gibi görünmektedir. 3.5 metreye kadar varan mezar taşları ve üzerindeki işlemeler görülmeye değer.


Tatvan, Nemrut Dağının eteklerinde el değmemiş doğal güzellikleri, tarihi eserleri ile ipek yolu üzerinde kurulmuş bir ilçedir. 

 

Bitlis’te yeryüzü cenneti Nemrut Krater Gölü. dünyanın ikinci Türkiye’nin en büyük krater gölü, doyumsuz manzarası ile hayran bırakıyor. 

 

Akdamar Adası, Adada günümüze kalan eserler  kilise ve etrafındaki binalar. Kilisenin Kudüs’ten İran’a kaçırılarak 7. yüzyılda Van civarına getirildiği iddia edilen Haç’ın bir parçasını korumak amacıyla yaptırıldığı biliniyor. Kral I. Gagik’in emriyle 915 – 921 yılları arasında inşa ettirilen kilisenin mimarı aynı zamanda bir keşiş olan Mimar Manuel. 


Hatırlatmalar ve öneriler;
Mevsim koşullarını dikkate alarak kıyafet tercihi yapınız. Rahat ve günlük yürüyüşlere uygun ayakkabı seçiniz. Müze kart, şarj aletleri, kimlik kartı, varsa düzenli kullanılan ilaçlar almanızı hatırlatırız. 

bottom of page