top of page

Karadeniz ve Batum Turu

Karadeniz dev ve hırçın bir denizdir. Bu butik turda muhteşem doğayı, yaylaları, şelaleleri ve akarsuları keşfedelim. Yöresel lezzetler, köklü bir tarih ve renkli kültür uyumu bu turumuzda bizi bekliyor.

black sea tour (1).png

Karadeniz ve Batum Turu

7-10 Haziran 2024

Karadeniz dev ve hırçın bir denizdir. Bu butik turda muhteşem doğayı, yaylaları, şelaleleri ve akarsuları keşfedelim. Yöresel lezzetler, köklü bir tarih ve renkli kültür uyumu bu turumuzda bizi bekliyor. 

1. Gün

Antalya - Trabzon uçağı

Pegasus Havayolları 12:30 Antalya - Trabzon 14:10

Ayasofya

Atatürk Köşkü

Ayasofya Müzesi, ”Ayasofya“ kutsal ve ”Sofya" bilgeliği anlamına gelir. Çok sayıda Ayasofya var ve en bilineni İstanbul'da, bir sonrakisi İznik'te, üçüncüsü Trabzon'da. İşte bir Ortodoks kilisesi. "Orto“ doğru ve ”dox" yol anlamına gelir. ”Ortodox", doğru olanı kabul eden biri anlamına gelir. Ortodoks Hıristiyanlar kiliseye girdiklerinde “kıyamet kopacak; cennete iyi, cehenneme kötü" derler. Sanatsal bir taş işçiliğine sahip olan bu yapı, taş süs eşyaları ve fresklerle zengindir.

Atatürk'ün hatıralarıyla dolu köşkü Atatürk, güzel manzarası ve güzel bahçesi ile Trabzon'da görülmeye değer bir yer.

Sağdaki odada, hemen girişte yerde bir halı var. Bu halı İran Şahı'nın Atatürk'e armağanıydı. Bir anekdot var: Atatürk bu halının mübadelesi olarak Şah'a bir kutu turşu gönderir. Şah, “Sana değerli bir İran halısı gönderdim ama sen bana bir kutu turşu gönderiyorsun.“ Atatürk cevap veriyor "Devlet hazinesinden ödeyen halıyı bana gönderdin ama turşuları kendim aldım ve sana gönderdim.”

Konaklama: Rize

2. Gün

Otelimizde kahvaltıdan sonra Karadeniz Bölgesini keşfetmeye başlıyoruz.

Ayder

Zilkale

Palovit

Ayder, yüksek dağlar arasında kıvrılan yolları, tepelere yuvalanmış ahşap evleri, yeşilin her tonunu saçan ağaçları ve dağların dibinde sonsuz akan bir nehri ile bize tarif edilemez bir doğal güzellik sunuyor.

Fırtına Vadisi'nde tamamı yeşil kayalar üzerinde yükselen eşsiz bir yapı; Zilkale.

Palovit Şelalesi, Kaçkar Milli Parkı'nda 15 metre yükseklikten aşağıya dökülen yoğun bir ormanın içinde görsel bir şölen sunuyor.

Konaklama: Rize

3. Gün

Sovyet ve Avrupa mimarisinin ve Karadeniz güzelliğinin harmanlandığı Batum, bir yanda yaprak dökmeyen doğası ve Karadeniz'in maviliği ile büyüleyicidir. Her yere kolayca yürüyebilir ve Batum'un öne çıkan yerlerini tek bir yerde toplanmış olarak görebiliriz. Avrupa Meydanı, Astronomik Saat, Alfabe Kulesi ve sürükleyici aşk hikayesiyle sanatsal Ali ve Nina Heykeli gezilecek yerlerden bazıları. Gürcü yemeklerini tatmak bu turda bize güzel anılar bırakacak.

Batum Turu

Konaklama: Rize

4. Gün

Roma imparatorluğu döneminde ilk başta Hristiyanlık yasaklanmış ve böylece Hristiyanlığı yayan rahipler korktukları için tapınaklarını şehirlerin dışına, özellikle dağların eteklerine inşa etmişlerdir. Manastırların şehirlerden uzakta inşa edilmesinin bir diğer nedeni de inananlara dünyevi meseleleri geride bırakma ve kendilerini maneviyata adama şansı vermektir. Dik bir yamaç üzerine inşa etmek için taşları 7 km mesafeden taşınan Sümela Manastırı'nı uzun bir restorasyon süresinden sonra ziyaret edebileceğiz.

Çay bahçelerini ziyareti

Sümela Manastırı

Pegasus Havayolları: 18:20 Trabzon - Antalya 20:10

Tur Fiyatı: 455 EUR

Otellerde tek kişilik ek ücret 90 EUR

Tam rezervasyon için 200 EUR ön ödeme yapılmalıdır.

Kredi kartı veya taksitle ödeme yapabilirsiniz.

Turumuz 12 kişi ile sınırlıdır.

Fiyata dahil olan hizmetler;

Antalya - Trabzon - Antalya uçak biletleri

Havalimanı transferleri

Bölge turları

Profesyonel rehberlik hizmeti

3 gece otelde konaklama

Otelde kahvaltı

Batum turu

Fiyata dahil olmayan hizmetler:

Müze ve ören yeri giriş ücretleri, yemekler.

Karadeniz bölgesi tüm yıl boyunca yağmur yağdığı için yağmurluğunuzu yanınızda getirmenizi önemle tavsiye ederiz. Giysiler için gündüz ve gece sıcaklıklarının dikkate alınması gerekiyordu. Yürüyüşler için rahat eğitmenler tercih edilebilir.

Rezervasyon ve İletişim Bilgileri:

Yavuz Selim SAYAN 05347363429

Ali GÜLTEKİN 05325907637

E-posta: hello@yesidotravel.com

Banka Hesabı:

Yesido Travel

Garanti Bankası-TL

TR84 0006 2001 2160 0006 2984 20

Alıcı: YESİDO TRAVEL

Banka: GARANTİ -EUR

Hızlı:TGBATRİSXXX

Adres: Levent Nispetiye Mah. Beşiktaş / İstanbul / Türkiye

IBAN TR08 0006 2001 2160 0009 0816 51

YESİDO TRAVEL - A-9473

”Keşfetmek ruhumuzda"

www.yesidotravel.com

bottom of page