top of page

Beyşehir Gölü Nilüfer Bahçeleri Turu

Türkiye’nin en büyük tatlı su gölü olan Beyşehir Gölü Milli Parkı kıyılarında bulunan nilüfer bahçeleri görenleri adeta büyülüyor. Tekne ile gezip yakından görüp, bu nefis manzaranın tadını çıkaracağız.

beysehir golu nilufer bahceleri lotus garden.png

Beyşehir Gölü Nilüfer Bahçeleri, Leylekler Vadisi Turu

Eşrefoğlu Cami, Eflatun Pınarı

15 Mayıs, Çarşamba

 

Tarihi, doğal ve coğrafi güzellikleri ile Beyşehir’i geziyoruz.


Türkiye’nin en büyük tatlı su gölü olan Beyşehir Gölü Milli Parkı kıyılarında bulunan nilüfer bahçeleri yoğun ilgi görüyor. Yaklaşık 7 km uzunluğundaki bahçe görenleri adeta büyülüyor. Nilüferleri koparmak yasak ama aralarında tekne ile gezip hem yakından görüp hem de bol bol fotoğraf çekip bu nefis manzaranın tadını çıkaracağız. 

 

Leylekler Vadisi,  Yeşildağ Beldesi'nin simgesi haline gelmiştir. İlkbaharın geldiğini müjdeleyen leylekler, vadinin bir huzur bölgesi olduğunu anlatmaktadır. Fotoğraf makinanızla birlikte "Leylekler Vadisi"ne yolculuk etmeniz çok keyifli olacaktır.

 

Eşrefoğlu Camii, çok sayıda ahşap sütun üzerinde yükselir. Yüzyıllar boyu kış aylarında caminin damındaki karlar, çatının ortasındaki boşluktan ortadaki havuza atılmış ve ortamı nemlendirerek yakılan sobalardan ötürü ahşap sütunların çatlayıp kurumasını engellemiştir. 1965 yılında karlığın üstü camla kapatılmış ve işlevini yitirmiştir. Cami hem taş hem ahşap işçiliğinin nadide örnekleriyle doludur. Selçuklu dönemi taş ve ahşap işçiliğinin muhteşem örneklerini yansıtan Eşrefoğlu Camii, UNESCO tarafından 2012 yılında Dünya Mirası Geçici Listesi'ne alınmıştır.

 

Eflatun Pınarı Anıtı, özgün taş işçiliği, kabartmalardaki kompozisyon ve bir açık hava tapınağı olarak düzenlenmesi ile Hitit Uygarlığı’nın diğer kaya ayrılır, doğal kaya üzerine yapılmamış, birbirine uygun olarak kesilmiş andezit blokların titizlikle birleştirilmesi ile inşa edilmiştir. Doğal bir su kaynağı üzerinde yapılmış büyük bir havuz ve dikdörtgen formda şekillendirilmiş kayalar üzerine kabartma tekniğinde yapılmış tanrı ve tanrıça figürlerinden oluşmaktadır.

 

Gezi ücreti 1150 TL, Nilüfer bahçesi tekne turu dahildir.

 

Yol üzerinde Akseki’de bulunan Ömer Duruk tesislerinde kahvaltı molası verilecektir. 

Öğle yemeği serbest Beyşehir’de. 

Kahvaltı ve öğle yemeği fiyata dahil değildir. 

 

Katılımcı sayısı 14 kişi ile sınırlıdır. 

Araç içinde oturma düzeni rezervasyon sırasına göre yapılmaktadır. 

Çarşamba 20:00 a kadar rezervasyon yapabilirsiniz. 20:00’dan sonra yapılan iptallerde gezi ücretinin tamamı tahsil edilir.

 

Banka Bilgileri:

GARANTİ - TL

Alıcı Adı: Yesido Travel

IBAN: TR84 0006 2001 2160 0006 2984 20

 

Rezervasyon ve bilgi için,
05347363429 Yavuz
05326907637 Ali 

 

Rahat kıyafetler, güneş gözlüğü, şapka, kimlik kartı, şarj aleti almanızı hatırlatıyoruz. 

 

Buluşma saatleri:

07:00 Mahmutlar

07:05 Kestel

07:10 Tosmur

07:15 Alanyum

07:20 Eski Hastane

07:25 Hacet

07:30 Başkent Hastanesi

07:35 Otogar

Ara duraklardan binebilirsiniz.

 

Yesido Travel

“keşfetmek ruhumuzda”

bottom of page