top of page

Lavanta Bahçeleri Salda Gölü Turu

Fotoğraf tutkunları mor rengin tonlarına bürünmüş lavanta çiçekleri ve berrak turkuaz sularıyla muhteşem güzellikteki Salda Gölü fotoğraf tutkunlarına nefis görüntüler sunuyor.

lavanta bahceleri lavander gardens.png

Lavanta Bahçeleri, Lisinia Doğal Yaşam Parkı, Salda Gölü Turu

Isparta

Temmuz ayından Ağustos ilk haftasına kadar Isparta’nın Kuyucak köyünü muhteşem bir koku inanılmaz bir renk kaplar. Uzayıp giden lavanta sürgünleri arasında dolaşan gezginler fotoğraf çekme yarışı içindedirler. Mevsiminde gelirsen onlara kesinlikle hak vereceksin. Isparta lavanta bahçeleri binlerce ziyaretçinin akınına uğramaktadır.

Fotoğraf tutkunları mor rengin tonlarına bürünmüş lavanta çiçekleri fotoğraf tutkunlarına nefis görüntüler sunuyor. Bahçeler özel günlerinde çekim yaptıran çiftlerin yoğun ilgisini çekmeye başladı.

Lavanta ürünleri çok çeşitli lavanta ürünleri köy halkının ek geçim kaynağı olmuştur. Sürdürülebilir turizmin bir parçası olan yerel halka destek için satın alabilirsiniz. Neler yok ki, lavanta yastığı, kokular, sabunlar, küçük süslemeler, bal, dondurma daha sayamadığımız bir çok çeşit köylülerin açtığı tezgahlarda sizleri bekliyor.

 

Salda Gölü, Mars özelliklerine sahip Türkiye'mizin en derin ve en temiz göllerinden biri. Berrak, turkuaz suyuyla muhteşem bir güzellik. Burada fotoğrafçılar için harika bir manzara var. Koruma altındaki gölün muhteşem manzarasının tadını çıkarın. 

bottom of page