top of page

Nilay İşlek ile Güneydoğu Turu

Herkese Merhaba,

Artlens olarak önümüzdeki dönemlerde de yurtiçi ve yurtdışı gezileri düzenleyerek fotografik keşiflere devam ediyoruz. Mayıs ayında hocamız Nilay İşlek Türkiye’ye geliyor gezi rotamızı Güneydoğu Anadolu Fotoğraf Turu olarak belirledik.

21-25 Mayıs 2024 tarihleri arasında Mardin’den başlayan turumuzu 18 farklı lokasyon gezip Gaziantep’te sonlandıracağız. Her düzeyden fotoğraf meraklıları ile bol bol fotoğraf pratiği yaparak gezeceğiz.

nilay islek guneydogu turu.png

Güneydoğu Gezisi

21- 25 Mayıs 2024 

Herkese Merhaba,

Artlens olarak önümüzdeki dönemlerde de yurtiçi ve yurtdışı gezileri düzenleyerek fotografik keşiflere devam ediyoruz. Mayıs ayında hocamız Nilay İşlek Türkiye’ye geliyor gezi rotamızı Güneydoğu Anadolu Fotoğraf Turu olarak belirledik.

21-25 Mayıs tarihleri arasında Mardin’den başlayan turumuzu 18 farklı lokasyon gezip Gaziantep’te sonlandıracağız. Her düzeyden fotoğraf meraklıları ile bol bol fotoğraf pratiği yaparak gezeceğiz.

 

21 Mayıs - 1.GÜN

İZMİR- MARDİN

Sabah erken uçuşlar ile ........Mardin Havaalanı’ndan başlayan turumuzda ilk durak Deyrüzzaferân Manastırı oluyor. Ardından Kasimiye Medresesi ve Kırklar Kilisesi’ni geziyoruz. Yemekten sonra Mardin’in muhteşem sokaklarını arşınlıyoruz. Akşam yemeği otel dışında.

Konaklama: RAYMAR HOTELS MARDİN

 

22 Mayıs 2.GÜN

MİDYAT – HAH – DARA- MARDİN

Sabah kahvaltının ardından yönümüze doğuya, Midyat’a çeviriyoruz. İlk durağımız Hah Köyü’ndeki muhteşem güzellikte Meryem Ana Kilisesi oluyor. Kilise sonrası tekrar Midyat üzerinden Mor Gabriel Manastırı’na gidiyoruz. Manastır ziyaretinden sonra Midyat’a geri dönerek öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemek sonrası şimdiki durağımız Dara. Burayı da gezip fotoğrafladıktan sonra Mardin merkeze dönüyoruz. Akşam yemeği otel dışında.

Konaklama: RAYMAR HOTELS MARDİN

 

23 Mayıs 3.GÜN

TEK TEK DAĞLARI MİLLİ PARKI- KARAHAN TEPE- HARRAN- ŞANLIURFA

Sabah kahvaltı sonrası yönümüzü Urfa’ya doğru çeviriyoruz. Yolda Viranşehir’den sonra köy yollarına girerek sırasıyla Tek Tek Dağları Milli Parkı‘ndaki Soğmatar, Şuayb, Bazda Mağaraları ve Selçuklu kervansarayı Han El-Ba’rur‘u geziyoruz. Bugün ziyaret edeceğimiz bölgelerde ne bir bakkal ne de bir restoran var. Dolayısı ile bugün öğle yemeğini kumanya alıyoruz. Yol üstündeki diğer durağımız Harran evleri oluyor. Bol fotoğraf ve kahve molasından sonra Urfa’ya doğru devam ediyoruz. Akşam saatlerinde varacağımız otele yerleştikten sonra kısa bir Urfa merkez gezimiz oluyor. Sıra Gecesi için başka bir mekâna gidiyoruz. Yemekli müzikli yöresel eğlence sonrası otele geri dönüyoruz.

Konaklama: NEWTON HOTEL ŞANLIURFA

 

24 Mayıs - 4.GÜN

GÖBEKLİTEPE –– BALIKLIGÖL- ŞANLIURFA

Güzel bir kahvaltı ardından otelden ayrılıyoruz ve günün ilk ziyareti 12 binyıl önce inşa edilmiş tapınakları yerinde incelemek için Göbekli Tepe ‘ye doğru yola çıkıyoruz. Göbekli Tepe’yi detaylı bir şekilde gezip inceledikten sonra Şanlıurfa merkeze dönüyoruz. Urfa’da ilk durağımız Balıklıgöl olacaktır. Balıklı göl ve çevresindeki tarihi yapıları görüyoruz. Hz. İbrahim’in doğduğu mağara, ateşe atıldığı yer, Balıklıgöl, Aynzılha gölü, Rizvaniye camisi ve hanlar bölgesi çarşıları ziyaret edeceğiz. Vakit’e göre Urfa’nın sokaklarında yürüyerek, tarihi yapıları keşfediyoruz. Gezimiz son durağı Sipahi Pazarı olacaktır. Burada rengarenk kumaşlar arasında dolaşıp, günün yorgunluğunu tarihi Gümrük Han ‘da güzel bir menengiç kahvesiyle ve çay molasıyla atıyoruz. Öğle yemeğimizi programın akışına göre ayarlanacaktır. Programın ardından Adıyaman’a doğru yola çıkıyoruz.

Konaklama: PARK DEDEMAN ADIYAMAN

Not: Selden dolayı müzelerimiz halihazırda kapalı ancak gezimin olduğu tarihte müzeler açıksa müze gezisi de yapılabilir. Program ona göre ayarlanacaktır

 

25 Mayıs - 5.GÜN

KAHTA – NEMRUT – CENDERE KÖPRÜSÜ – KARAKUŞ TÜMÜLÜSÜ – ZEUGMA MOZAİK MÜZESİ - GAZİANTEP

Sabah erkenden kalkarak gün doğumunu izlemek üzere Nemrut Dağı’na gidiyoruz. Mezopotamya’nın muhteşem manzarasını ilk ışıklarla gördükten sonra kahvaltı için otelimize geri dönüyoruz. Dönüş yol üstünde Cendere Köprüsü ve Karakuş Tümülüs’ünü ziyaret ediyoruz. Kahvaltıdan sonra Gaziantep’e doğru yola çıkıyoruz. Vardığımızda ilk durağımız Zeugma Mozaik Müzesi’ni geziyoruz. Akabinde öğle yemeği, yemeğin ardından tarihi Antep çarşılarını bakırcılar çarşısı ve Zincirli Bedesten ’de gezmek için boş vaktimiz oluyor. Vaktimize göre Antep Kalesi’ni, Hamam Müzesi’ni ve Mutfak Müzesi’ni de gezebiliriz. Dönüşler için ...... şehirden ayrılıyoruz.

 

FİYAT VE DETAYLAR

TUR FİYATI 20.000 TL

TEK KİŞİLİK KONAKLAMA FARKI 3.200 TL

Online ödemede kredi kartına taksit seçenekleri vardır.

 

Fiyata Dahil Olan İçerikler:

Turumuz Mardin’de başlar Gaziantep’te biter

4 gece otel konaklaması (Mardin-Mardin-Şanlıurfa-Adıyaman)

Otelde alınacak kahvaltılar

Mardin havalimanında başlayan ve Gaziantep havalimanında son bulan tüm ulaşımlar

Nemrut dağı transferi

Profesyonel rehberlik hizmeti

Otopark, otoban ücretleri

TÜRSAB zorunlu seyahat sigortası

Sıra Gecesi


 

Fiyat Hariç İçerikler:

Ören yeri girişleri

Yemekler

Dahil yazılmayan diğer içerikler

Uçak biletleri 

 

Uçuşlar: 

İzmir-Mardin 05:35 ADB - 07:35 MQM SunExpress XQ 9196

Gaziantep-İzmir 22:50 GZT - 00:40 ADB SunExpress XQ 9229

 

Banka Bilgileri:

GARANTİ BANKASI - TL

Alıcı: YESİDO TRAVEL ORGANİZASYON

TR84 0006 2001 2160 0006 2984 20

bottom of page