top of page

ŞANLIURFA GÖBEKLİTEPE TURU

Şanlıurfa birçok medeniyetlere ev sahipliği yapmıştır, şehirde dünyanın bilinen en eski tapınağı Göbeklitepe her yıl yüzbinlerce ziyaretçi almaktadır.

gobeklitepe sanliurfa.jpg

Şanlıurfa Göbeklitepe Turu Detaylı Bilgiler

Göbeklitepe turumuz, Şanlıurfa GAP Havalimanı’nda veya şehirde kaldığınız otelinizde başlar ve biter. Katılımcı uçak ile geliyorsa havalimanında ismi ile karşılanır ve servis aracına geçilir rehber eşliğinde tura başlanır. Turumuzun en verimli şekilde geçmesi için katılımcılarımızın sabah uçağında gelip akşam uçağında dönüş yapmaları gerekiyor. Havalimanı transferi ve uçak bileti satın alımında firmamızdan destek alabilirsiniz. Dilerseniz diğer şehirleri de ziyaret edebilir, başka bir havalimanından dönüş sağlayabilirsiniz. Gezip görmek istediğiniz bölgelere göre tur programınızı oluşturur, konaklamanızı organize eder güncellenmiş tur fiyatı oluşturabiliriz. 

 

Önemli Ziyaret Noktaları

-Göbeklitepe

-Haleplibahçe Mozaik Müzesi

-Balıklıgöl

-Şanlıurfa Müzesi

-Urfa Kalesi

-Hz. İbrahim Mağarası

-Gümrükhanı

 

Göbeklitepe, tarihin sıfır noktası; peki Göbeklitepe neden bu kadar önemli? 12000 yıllık geçmişi ile tarihi baştan yazıldı. Üstelik, Mısır piramitlerinden bile eski. M.Ö. 10000 yıllarında yaşayan insanların, henüz ilkel çağlarda olmalarına rağmen, sanılandan çok daha gelişmiş bir yaşam tarzı olduğunu ortaya koydu…

Şanlıurfa, mistik hikayelerin duvardaki taşlara kadar işlediği peygamberler şehri.

Urfa eski çarşı, rengarenk kıyafetler satan butikler, baharatçılar, yok yokçu, irili ufaklı restoranlar, heyecanlı bir şekilde domino oynayanlar, güvercinler, pazarlıklar, heyecan ve hareket…

İbrahim peygamberin ateşe atıldığı zaman düştüğü yer olarak bilinen Balıklıgöl, İslam alemi için kutsal sayılan balıkları ve çevresinde bulunan tarihi eserleri ile önemli bir ziyaret yeridir.

Benzersiz Haleplibahçe Mozaik Müzesi’nde günümüzden 3000 yıl önce Ege’den Karadeniz’e ve Anadolunun içlerine uzanan kültür havzasında var olan ve efsaneleri, bugüne kadar gelen savaşçı Amazon kraliçelerinin mozaiklerini göreceğiz.

Bilinen en eski insan heykeli Şanlıurfa Arkeoloji Müzesi’nde! Göbeklitepe’ye ait eserler ve zengin bir geçmişe sahip Şanlıurfa çevresinden çıkan eserleri burada görmek mümkün. Burada görülecek ve üzerine konuşulacak çok şey var.

 

Turumuz için ideal süre: 7 saat 

Gidilecek toplam km: 120 km

Ücretli girişler: Göbeklitepe, Haleplibahçe, Şanlıurfa Müzesi

 

Seyahat planlarınızı esnek tutun şimdi rezervasyon yapın sonra ödeyin. 

Tur başlangıcından 72 saat öncesine kadar yapılan iptallerde %100 para iadesi yapılır.

​Tur Fiyatı

1-3 kişi 375 EUR

4-6 kişi  475 EUR

7-10 kişi 575 EUR 

 

​Fiyata Dahil Olanlar
Klimalı bir araçta ulaşım
Profesyonel İngilizce, Türkçe konuşan tur rehberi
Otel veya havalimanından alınış ve bırakma

Fiyat Hariç Tutulanlar
Müzelerin giriş ücretleri
Kişisel harcamalar
Yemekler ve içecekler


Şanlıurfa’ya tüm şehirlerden otobüsle veya İstanbul, Antalya, İzmir, Kapadokya, Ankara illerinden Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus Airlines uçuşları ile ulaşabilirsiniz. 

Konaklama ve uçak bileti taleplerinizde bizden destek alabilirsiniz.

bottom of page