top of page

MARDİN DARA TURU

Mardin, Mezopotamya ovasını karşısında yerleşmiş taş işçiliği evleri sokakları, Ulu camii, Süryani kiliseleri farklı kültürden halkların bir arada yaşadığı sevginin şehridir.

mardin-tours.jpg

Mardin Turu Detaylı Bilgiler

Göbeklitepe turumuz, Mardin Profesör Doktor Aziz Sancar Havalimanı’nda veya şehirde kaldığınız otelinizde başlar ve biter. Katılımcı uçak ile geliyorsa havalimanında ismi ile karşılanır ve servis aracına geçilir rehber eşliğinde tura başlanır. Turumuzun en verimli şekilde geçmesi için katılımcılarımızın sabah uçağında gelip akşam uçağında dönüş yapmaları gerekiyor. Havalimanı transferi ve uçak bileti satın alımında firmamızdan destek alabilirsiniz. Dilerseniz diğer şehirleri de ziyaret edebilir, başka bir havalimanından dönüş sağlayabilirsiniz. Gezip görmek istediğiniz bölgelere göre tur programınızı oluşturur, konaklamanızı organize eder güncellenmiş tur fiyatı oluşturabiliriz. 

 

 

Önemli Ziyaret Noktaları

-Dara Antik Kenti

-Artuklu Eski Mardin 

-Deyrulzafaran Manastırı

-Ulu Cami

-Zinciriye Medresesi

-Mardin Çarşısı

 

Eski Mardin’de, sokakları keşfe çıktığımız zaman daracık merdivenler bizi incecik sokaklara taşır. Paralel uzayıp giden sokaklar, birbirine “abbara” adı verilen alt geçitlere bağlanır. Sokaklar bizi kiliselere, camilere ve çarşılara götürür. Kiliselerin yanı sıra bir çok tarihi cami ve medreseye de ev sahipliği yapan şehirde Artuklu eseri olan Ulu Cami bulunmaktadır.

Mardin, farklı kültürlerin bir arada barış içinde yaşadığı, cami, kilise, han ve tarihi konaklar ile çevrili bir cazibe merkezi. Deyrulzafaran Manastırı, köklü tarihi, eşsiz mimarisi ile dünyada ayakta kalan en eski Süryani Ortodoks Manastırıdır. 


 

Turumuz için ideal süre: 6 saat 

Gidilecek toplam km: 50 km

Ücretli girişler: Deyrulzafaran Manastırı, Zinciriye Medresesi 

 

Seyahat planlarınızı esnek tutun şimdi rezervasyon yapın sonra ödeyin. 

Tur başlangıcından 72 saat öncesine kadar yapılan iptallerde %100 para iadesi yapılır.

Tur Fiyatı

1-3 kişi 375 EUR

4-6 kişi  475 EUR

7-10 kişi 575 EUR

 

​Fiyata Dahil Olanlar
Klimalı bir araçta ulaşım
Profesyonel İngilizce, Türkçe konuşan tur rehberi
Otel veya havalimanından alınış ve bırakma

Fiyat Hariç Tutulanlar
Müzelerin giriş ücretleri
Kişisel harcamalar
Yemekler ve içecekler


Mardin’e tüm şehirlerden otobüsle veya İstanbul, Antalya, İzmir, Kapadokya, Ankara illerinden Sun Ekspress, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus Airlines uçuşları ile ulaşabilirsiniz. 

Konaklama ve uçak bileti taleplerinizde bizden destek alabilirsiniz.

bottom of page