top of page

GAZİANTEP ZEUGMA TURU

Gaziantep baklavası, kebapları, baharatları, kurutulmuş sebzeleri, bakır işçiliği, el sanatları, yemeni ayakkabısı ile meşhurdur. Tarihi Mezopotamya bölgesinin batıdaki sınırlarını oluşturan kent Türkiye’nin Güneydoğu Anadolu bölgesindeki sanayi ve gelişmişlik açısından en büyük şehridir.

baklava gaziantep.jpg

Gaziantep Zeugma Turu Detaylı Bilgiler

Gaziantep turumuz, Gaziantep Oğuzeli Havalimanı’nda veya şehirde kaldığınız otelinizde başlar ve biter. Katılımcı uçak ile geliyorsa havalimanında ismi ile karşılanır ve servis aracına geçilir rehber eşliğinde tura başlanır. Turumuzun en verimli şekilde geçmesi için katılımcılarımızın sabah uçağında gelip akşam uçağında dönüş yapmaları gerekiyor. Havalimanı transferi ve uçak bileti satın alımında firmamızdan destek alabilirsiniz. Dilerseniz diğer şehirleri de ziyaret edebilir, başka bir havalimanından dönüş sağlayabilirsiniz. Gezip görmek istediğiniz bölgelere göre tur programınızı oluşturur, konaklamanızı organize eder güncellenmiş tur fiyatı oluşturabiliriz. 

Önemli Ziyaret Noktaları
- Zeugma Müzesi
- Bakırcılar Çarşısı

- Tahmis Kahvesi
- Almacı Pazarı

- Baklavacılar

- Baharatçılar
- Gaziantep Kalesi

Zeugma, Türkiye'yi ziyaret etmek için bir neden olabilecek kadar zengin olabilecek bu kültürel mirasa sahip olmak bir onurdur. En önemli arkeolojik keşiflerden biri olan Zeugma Antik Kenti ve kazılan mozaikler, sanatın o döneme ulaştığı seviyeyi bizlere sergileyecek.

Bakırcılar Çarşısı, 500 yıllık geleneği yaşatan bir yer. Etrafta dolaşırken hem bakır ustalarının çalışmalarını izleyebilir hem de ürettikleri eserleri satın alabilirsiniz. Dükkanlar arasında yürüyoruz ve şehrin dokusunu hissediyoruz. Baharat dükkanları, kuruyemişçiler, baklavacılar, bakırcılar ve yemeni dükkanları  arasında geçirdiğiniz zamanın yorgunluğunu Tahmis Kahvesinde atın.

 

Turumuz için ideal süre: 6 saat
Gidilecek toplam km: 85 km
Ücretli girişler: Zeugma Müzesi


Seyahat planlarınızı esnek tutun şimdi rezervasyon yapın sonra ödeyin. 

Tur başlangıcından 72 saat öncesine kadar yapılan iptallerde %100 para iadesi yapılır.

​Tur Fiyatı

1-3 kişi 375 EUR

4-6 kişi  475 EUR

7-10 kişi 575 EUR


Fiyata Dahil Olanlar
Klimalı bir araçta ulaşım
Profesyonel İngilizce, Türkçe konuşan tur rehberi
Otel veya havalimanından alınış ve bırakma

Fiyat Hariç Tutulanlar
Müzelerin giriş ücretleri
Kişisel harcamalar
Yemekler ve içecekler


Gaziantep'e tüm şehirlerden otobüsle veya İstanbul, Antalya, İzmir, Kapadokya, Ankara illerinden Sun Ekspress, Türk Hava Yolları, Pegasus Airlines uçuşları ile ulaşabilirsiniz. 

Konaklama ve uçak bileti taleplerinizde bizden destek alabilirsiniz.

bottom of page